Real Progress

Real Progress

A Fejlesztő Vezetés Szakértője

  • Fejlesztő vezetés
  • Brainmachine
  • QuickEE

Elektronikus ötletláda – Brainmachine Tudásteszttel

by dr. Daróczi Zoltánupdated on 2019.05.03.2019.05.03.7Min Read
1
Elektronikus ötletláda

A munkatársi ötletek gyűjtése remek eszköz a folyamatok javítására és a problémák megoldására. Egy elektronikus ötletláda könnyen helyettesítheti a hagyományos ötletládát. Ötletek a cikkben.

Sztori: a legszemélyesebb év végi ajándék

A történet hőse Mézga Géza, egy irodaszer kereskedés tulajdonosa. Géza mindig ad év végi ajándékot a partnereinek, de úgy érzi, ez már túl sablonossá vált. Kifogyott az ötletekből is. Úgy dönt, hogy ezúttal a dolgozókat vonja be az év végi repi ajándékok kiválasztásába. Bízik abban, hogy így személyesebb lesz az ajándék, hiszen a dolgozók jobban ismerik az üzleti partnereket, mint ő.

Ma már senki nem dob levelet utcai postaládába, így a klasszikus ötletládák is üresen állnak. Ezt Géza is azonnal látja, nem is veszteget vele időt. Jó lenne egyfajta elektronikus ötletláda. Milyen lehetőségei vannak Gézának?

Elektronikus ötletláda 02

Az email mint elektronikus ötletláda

Az összes eszköz közül az e-mail tűnik a legegyszerűbbnek. Nem kell a kezelését megtanulni, pár perc alatt kész és biztosan mindenkihez megérkezik.

Géza el is küldött egy gyors körmailt mindenkinek: “Az idei év végi ajándékok kiválasztásában kérek mindenkit, hogy küldjön ötleteket.”

Sajnos az email hatékonysága nem sokkal jobb az ötletládáénál. Tekintetbe véve, hogy mindenki rengeteg emailt kap, ötlet gyűjtő emailekre kevesen válaszolnak.

Géza 1 hét után azt látta, hogy csak egyetlen válasz érkezett. Ekkor küldött még egy emailt, majd 10 nap után lezárta az akciót.

Lehet, hogy az ötletgyűjtő e-mailre is megfelelő mennyiségű válasz érkezik. Ez azonban szintén gondot okozhat. Az e-mail kiértékelése ugyanis csak manuálisan történhet, ezért nehéz azzal mit kezdeni, ha 150 dolgozó küld be egyszerre javaslatot. Az ötleteket ki kell másolgatni, a válaszokat egyenként kell értékelni.

Ötletgyűjtés online kérdőívvel

Az email helyett inkább valamilyen célszerszám kell. Például egy véleményfelmérő kérdőív.

Géza második választása ez volt: készített egy ingyenes kérdőívet a neten, Megküldte a linket és mindenkit megkért, hogy töltse ki. Örült, hogy az eredmények egy helyre kerülnek, a kiértékelés is könnyebb volt így.

Ez már jobban sikerült, összejött néhány válasz. Azt viszont Géza már nehezen tudta követni, hogy ki az, aki választ adott. Szerette volna csoportosítani is a válaszadókat aszerint, hogy az értékesítésről vagy az ügyfélszolgálatról érkezett-e. Volt olyan dolgozó, akit nem akart még egyszer megkérdezni, ezért nem akarta, hogy kitöltse a kérdőívet.

Ehhez az ingyenes rendszer már nem volt elég rugalmas.

Brainmachine kérdőív modul

Szerencsére Géza rendelkezett a Brainmachine Elektronikus Tudásteszttel, ezzel oldotta meg a termékoktatást és vizsgáztatást. Itt volt az ideje, hogy a kérdőív modult is használja. Ez a modul véleménygyűjtésre szolgál, pont arra, amire Gézának szüksége volt.

Géza a Brainmachine Tudástesztben egy egyszerű kérdőívet állított be. Csak egyetlen kérdést tartalmazott: “Minek örülnének idén a te partnereid? “ Beállította, hogy csak azok adjanak választ a kérdésre, akik még semmilyen választ nem adtak. Kihagyta azokat, akik e-mailben és a kérdőíven már választ adtak.

A konkrét kérdésre most már konkrét válaszokat kapott. Ellenőrizni tudta, hogy ki töltötte ki a kérdőívet, és személyesen szólt oda annak, aki adós volt a válasszal.

A válaszok csoportosítása gombnyomásra történt. A Brainmachine Tudásteszt adatbázisában bent volt, hogy melyik válaszadó milyen munkakörben dolgozik, férfi-e vagy nő és még néhány szempont, de Gézának csak az első kettőre volt szüksége.

Géza a szűrés funkcióval hamar megtudta, mit javasolnak az adminisztráció, az értékesítés és a beszerzés férfi illetve női dolgozóinak csoportja. Így mindjárt 6 célcsoportja lett. Az eredményeket excel táblába exportálta, hogy azokat tovább tudja feldolgozni.

Az ötletek értékelése a kérdőív modullal

A válaszok beérkezésével még nem ért véget a feladat. Ki kellett belőlük választani azokat, amik a legjobban megfelelnek. Géza úgy gondolta, hogy ha már a gyűjtést a dolgozókra bízta, bevonja őket a kiválasztásba is.

Géza a kapott válaszok közül kivette a viccelődő, drága vagy nehezen beszerezhető ajándékokat. A maradékból munkakörre és nemre szabott kérdőívet készített: pl. egyet a férfi értékesítőknek, egyet a női értékesítőknek.

Géza ötlete az volt, hogy minden dolgozó a saját partnereinek választ ajándékot. Pl. az adminisztráción dolgozó hölgyek válasszák ki a partnercégek irodavezető hölgyeinek az év végi ajándékot és az ő aláírásukkal megy majd ki a kísérő levél is. Ezzel az év végi ajándék teljesen személyessé válik.

Géza tehát elkészítette az immár 3-4 javaslatot tartalmazó kérdőíveket és hozzárendelte azokat a személyeket, akiktől választ várt rájuk. Az értékesítők így pl. nem szavazhattak az adminisztrátorok ajándékaira vagy a férfiak a nőkére.

Az elektronikus ötletláda maximálisan bevált. A kiküldést követően a válaszok egy órán belül megérkeztek. A statisztikai kiértékelés egy pillanat műve volt és már készen is állt az év végi ajándékok listája.

Géza partnerei attól a személytől kaptak ajándékot, akivel ténylegesen kapcsolatban voltak. Ez volt minden idők legszemélyesebb év végi ajándéka, ami a következő évi megrendelésekben is pozitív nyomot hagyott.

Elektronikus ötletláda – a Brainmachine segítségével pillanatok alatt elkészíteheted!

A Brainmachine Elektronikus Tudásteszt kérdőív moduljával te is

  • Könnyen állíthatsz elő ötletgyűjtő kérdőíveket saját magad, szakember nélkül.
  • Nyomon követed, ki adott választ és azt is, mikor töltötte ki a kérdőívet.
  • Személyre szabottan meghatározhatod, ki válaszoljon meg egy kérdőívet. Így elkerülheted az illetéktelen kitöltést.
  • Az eredményeket az általad megadott kritériumok alapján szűrheted, kombinálhatod. Pontos statisztikai adatokat kapsz.
  • Az eredményeket Excel táblába exportálhatod, további feldolgozásra.
  • Nem csak gyűjtheted az ötleteket, hanem meg is szavaztathatod őket.
Brainmachine előnyök
1

dr. Daróczi Zoltán

2005 óta foglalkozom Fejlesztő Vezetéssel. Abban segítek, hogy a vezetői munka stresszmentesebb legyen, a dolgozók több örömet találjanak a munkájukban és a vállalatok nyereségesebbé váljanak. Ennek fontos eszköze a Fejlesztő Vezetés, a munkatársak készségeinek és szaktudásának fejlesztése.

Post Navigation

Previous Article
Next Article
Győri Tréning

Legutóbbi bejegyzések

  • Szervezeti diagnózis – minden fejlesztés alapja
  • Hasznos linkek
  • Dolgozók motiválása
  • Pozitív motiváció – a dicséret mint fejlesztési eszköz
  • Vezetői Stílusok – így válaszd meg őket helyesen

Archívum

  • 2020 november
  • 2020 július
  • 2020 június
  • 2019 június
  • 2019 május
  • 2019 április
  • 2019 március
  • 2019 február

Kategóriák

  • Brainmachine Elektronikus Tudásteszt
  • Egyéb kategória
  • Fejlesztő vezetés
  • Quick Employee Evaluation
dolgozói tudásszint felmérés
Kapcsolódó cikkek

Dolgozói tudásszint felmérés – hogyan végezd könnyedén

by dr. Daróczi Zoltán6Min Read
1
Brainmachine Elektronikus Tudásteszt
Kapcsolódó cikkek

Brainmachine Elektronikus Tudásteszt – a szakmai tudás fejlesztő eszköze

by dr. Daróczi Zoltán6Min Read
1
tudásteszt a minőségbiztosítás eszköze
Kapcsolódó cikkek

Tudásteszt a minőségbiztosítás eszköze

by dr. Daróczi Zoltán6Min Read
0

Fejlesztő Vezetés

A Real Progress Kft. 2005 óta foglalkozik a Fejlesztő Vezetés Rendszerével és a hozzá kapcsolódó szoftverek fejlesztésével. Segítségükkel hatékonyabb, stresszmentesebb a vezetői munka. A dolgozói elkötelezettség és elégedettség nő, a fluktuáció csökken.

Gyorsmenük

  • Fejlesztő vezetés
  • Brainmachine
  • QuickEE

Legutóbbi bejegyzések

  • Szervezeti diagnózis – minden fejlesztés alapja
  • Hasznos linkek
You can edit the footer copyright texts via Dashboard > Appearance > Customize > Footer Settings The Ultralight by Raratheme. Powered by WordPress.