A Fejlesztő Vezetés Rendszere segít abban, hogy kevesebb legyen a selejt, a leállás, a tévedés, a kétszer végzett munka. Folyamatosan és kitartóan segíti, hogy a dolgozók egyre jobban végezzék munkájukat.
A jobb munkavégzés által csökken a munkahelyi stressz, kevesebb a feszültség, a konfliktus. A munkatársak együttműködőbbé, önállóbbá, megbízhatóbbá válnak. A Fejlesztő Vezetés Rendszerével kiegyensúlyozottabbá válik munkahelyi légkör.
Sok vállalat szembesül a fluktuáció problémájával. Gyakran cserélődnek a dolgozók és folyamatosan szükség van betanításra. Csökkenteni szeretnéd a betanítás idejét és növelni annak hatékonyságát? A Fejlesztő Vezetés Rendszere megkönnyíti és részben automatizálja ezt a feladatot.
Ha vannak beosztottjaid, akkor szükséged van a Fejlesztő Vezetés Rendszerére. A Fejlesztő Vezetés Rendszere megbízhatóbb, önállóbb, hatékonyabb dolgozói csapattal ajándékoz meg Téged. A napi túlélésért való küzdelem helyett örömtelivé teszi a vezetői munkát.
Miért fontos a Fejlesztő Vezetés?
A munkatársak fejlesztése szorosan hozzá tartozik a vezetői munkához. A fejlesztő vezetés rendszere magában foglalja a szaktudás állandó szinten tartását, a munkavégzés minőségének javítását, a fejlődés nyomon követését.
Megfelelő fejlettségű dolgozók nélkül nem lehet delegálni, rengeteg az időveszteség, sok a tévedés és a pazarlás. Nem marad idő a valódi vezetői munkára: termék- és cégfejlesztésre, kapcsolatépítésre.
A fejlesztő vezetés rendszere a vállalatfejlesztés és növekedés nélkülözhetetlen eszköze. A Real Progress Kft. ehhez szolgáltat eszközöket: a fejlesztő vezetés elméleti eszköztárát, teljesítményértékelő szoftvert és elektronikus tudástesztet.
Hogyan vezethető be a Fejlesztő Vezetés?
A fejlesztő vezetés rendszere elsősorban a tudatos vezetői magatartás eredménye. A dolgozók felé irányuló minőségi elvárások minden vállalatnál és munkafolyamatnál különbözőek. Kell azonban egy módszertan, amire a fejlesztő vezetés rendszere épül. És meg kell tanítani a vezetőknek azt is, hogyan működtessék a már kialakított rendszert.
A fejlesztő vezetés hasonlóan vezethető be, mint a minőségbiztosítási rendszerek, a lean menedzsment, a kaizen vagy az 5 S módszertana. A rendszer alapjait meg kell tanítani, majd ezekre épülve belülről felépíteni a vállalatspecifikus elvárásrendszert.
Segítünk megismerni és adaptálni a fejlesztő vezetés rendszerét. Ez a fejlesztő vezetés rendszerének első pillére.
Kinek segít a Fejlesztő Vezetés Rendszere?
Bárki hatékonyan alkalmazhatja a Fejlesztő Vezetés eszköztárát, akinek beosztottjai vannak.
Különösen alkalmas azonban a Fejlesztő Vezetés olyan vezetők számára, akiknek beosztottjai jól körülhatárolható feladatkörrel rendelkeznek. Ők jellemzően alsó szintű vagy középszintű vezetők, beosztottjaik pedig fizikai vagy adminisztrációs területen dolgozók, ügyintézők, bolti értékesítők, területi képviselők.
A Fejlesztő Vezetés rendszerét használhatja egy vezető egyénileg is, de kis és középvállalati szinten akár több száz dolgozó értékelése is kezelhető a Quick Employee Evaluation szoftveren keresztül.
Akár egyénileg, akár vállalati szinten alkalmazza valaki a Fejlesztő Vezetést, a rendszer egyszerűen, gyorsan és hatékonyan alkalmazható.
Milyen elméleti háttérre alapul a Fejlesztő Vezetés Rendszere?
A Fejlesztő Vezetés Hersey és Blanchard Helyzetfüggő Vezetés elméletére épül. A Helyzetfüggő Vezetés elméletének lényege, hogy a vezető a dolgozó fejlettségi szintjéhez igazítja viselkedését. Ettől függ, hogy irányít, tanít, támogat vagy delegál. A dolgozó fejlettségi szintjét feladatonként állapítja meg. Amelyik feladatot tökéletesen elvégzi a dolgozó, ott delegálni kell, amelyiket egyáltalán nem ismeri, ott pedig irányítani.
A Fejlesztő Vezetés azt a célt tűzi ki, hogy a dolgozót minden feladatával kapcsolatban eljuttatja a tökéletes fejlettségi szintre. Ez lehetővé teszi, hogy az adott feladatot a vezető delegálni tudja. Ez pedig minden vezető legfőbb célja kell legyen.
A Fejlesztő Vezetés a Hersey és Blanchard féle Dolgozói Fejlettségi szintekkel dolgozik. A 4 vezetői stílus tudatos alkalmazásával juttatja el a dolgozót a legfejlettebb, azaz 4-es fejlettségi szintre.
A helyzetfüggő vezetés mellett a Megegyezéses Eredménycélokkal történő Vezetés és a rendszeres Vezetői Teljesítményértékelések befolyásolták erősen a Fejlesztő Vezetés Rendszerét.
A Fejlesztő Vezetés harmadik forrása a Vezetői Kommunikáció szabályai. Ezek a Vezetői Beszélgetések tudatos felépítése (célkitűzés – támogatás – értékelés) valamint a visszajelzési stílusok használata.
Mit jelent a Fejlesztő Vezetés?
A vezetői munkának egyik legnagyobb csapdája a kompromisszumok kötése. Milyen formái vannak a vezetői kompromisszumoknak?
A specializálódás kompromisszuma
A legtöbb vezető megelégszik azzal, ha a dolgozói legalább néhány feladatot tökéletesen elvégeznek. Ha van olyan terület, amiben megfelelően dolgoznak, akkor elsősorban oda osztja be őket. Ennek következményeként egy-egy feladatnál nem számíthat az összes dolgozóra, csak néhányra. A tényleges dolgozói létszám emiatt mindig kisebb, mint amit a papírok mutatnak. Ez túlterheléshez vezet.
A középszerűség kompromisszuma
A vezető megelégszik azzal, ha a dolgozó a feladatot legalább nagyjából jól végzi el. A fennmaradó hibákat vagy elfogadja, vagy maga kijavítja. Ennek következtében állandóan ellenőriznie kell a munkavégzést, sosem lehet biztos a megfelelő minőségben és sok hibát magának kell kijavítania. A vezető túlterheltté válik, hibázik és nem tud a valódi vezetői feladatokkal foglalkozni.
A Fejlesztő Vezetés Rendszere segít elkerülni ezeket a kompromisszumokat. A dolgozó fejlettségét mérhetővé teszi, a vezetőt pedig képessé arra, hogy a dolgozót fejlessze. Célja a nulla hiba elérése, vagyis az, hogy a dolgozók saját maguktól hibátlanul oldják meg a feladatokat.
Quick Employee Evaluation – a Fejlesztő Vezetés Szoftvere
A dolgozók fejlesztése akkor működik jól, ha hosszú távon, mérésekre alapozva és tervezetten történik. Ehhez nyújt eszközt a Quick Employee Evaluation szoftver amivel papírmentesen dokumentálható a fejlesztő vezetői munka.
Egy hivatásos sportoló edzésen nyújtott teljesítményét napról napra feljegyzik és elemzik. A változások mutatják az edzés, a táplálkozás teljesítményre gyakorolt hatását. Ha szükséges, még időben változtatni tudnak rajta. Ehhez hasonlóan a dolgozó teljesítményének időnkénti felmérése is segít abban, hogy meg lehessen hozni a szükséges változtatásokat és meg lehessen tervezni a fejlődést.
A Quick Employee Evaluation a fejlesztő vezetés rendszerének második pillére. Standardizálja az elvárásokat, vezérfonalat nyújt a vezetői beszélgetésekhez. Ellenőrizhetővé és elemezhetővé teszi a dolgozók fejlettségét a felső vezetők számára is.
Brainmachine Elektronikus Tudásteszt – a szakmai tudás fejlesztő eszköze
A szabályok és elvárások folyton változnak. A már meglévő tudás ezért frissítésre, ismétlésre szorul. A fluktuáció miatt újabb és újabb dolgozóknak kell megtanítani az alapokat. A betanítás feladata soha meg nem szűnik.
A Brainmachine Elektronikus Tudásteszt segít abban, hogy ezeket a feladatokat papírmentesen, automatikusan és programozhatóan oldják meg. Segítségével akár több száz dolgozó szakmai oktatása, vizsgáztatása, tudásszintjének felmérése lehetséges erőfeszítés nélkül.
A fejlesztő vezetés rendszere nagymértékben támaszkodhat a Brainmachine Elektronikus Tudástesztre – segítségével az egész dolgozói állomány tudásszintje felmérhető, ellenőrizhető. A tudás pedig a minőségi munkavégzés egyik fontos alapja.
A Brainmachine Elektronikus Tudásteszt a Fejlesztő Vezetés Rendszerének harmadik fontos pillére.